Kære medlem

Vi, trænere og bestyrelse, håber at i alle har det godt.

I sidste nyhedsmail satsede vi på at kunne opstarte i slutningen af marts måned, det kan vi ikke, så ud fra de udmeldinger vi får fra regering og sundhedsmyndigheder har vi skubbet en mulig opstart til maj måned.

Træningsopstart.

Som det ser ud nu, så bliver det først i begyndelsen af maj måned at vi muligvis kan genoptage holdtræningen.

Trænerne er derfor blevet enige om at opstarte holdene i begyndelsen af maj måned og forsætte frem til slutningen af juni måned, det gælder alle hold lørdag, mandag og torsdag, endelig beslutning om opstart bliver taget i slutningen af april måned

Generalforsamling.

Generalforsamlingen udsættes til efteråret, i får besked når der er fastlagt en ny dato.

Trænings videoer på Facebook.

Nogle af træneren har her i forbindelse med Corona nedlukningen, lavet lidt træningsvideoer til inspiration. Disse videoer er lagt op på klubbens Facebook side. Er du endnu ikke medlem af Facebook siden, så hedder den ‘LEDØJE-SMØRUM HUNDEKLUB’. Vi tænker at der kommer flere videoer løbende.

Med venlig hilsen

Ledøje-Smørum Hundeklub

Ib Johansen